... widocznie najlepsze.

 

NASZA OFERTA


Wyświetl większą mapę

 
Wymienić - a może naprawić?
PRZED: before             PO: after
Uszkodzenie szyby czołowej może nam się przytrafić dokładnie w każdej chwili. Wystarczy kamyk spod kół jadącego przed nami pojazdu - i na szybie mamy odprysk. Przeszkadza, irytuje, drastycznie zmniejsza komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jakby tego było mało - najczęściej ma bardzo ostre krawędzie, czyli od tej chwili pióra wycieraczek będą nam się niszczyć w tempie błyskawicznym. Może nam się również przytrafić sytuacja co najmniej nieprzyjemna - przy ewentualnej kontroli drogowej możemy zarobić mandat, a nawet stracić dowód rejestracyjny.

Odprysk taki można naprawić poprzez nawiercenie, a następnie wypełnienie ubytku żywicą, przy użyciu specjalnego urządzenia próżniowego. Musimy się jednak liczyć z tym, że po takiej naprawie najczęściej pozostaje pewien ślad - czasem niemal niewidoczny, czasem bardziej widoczny od samego odprysku.

Nasza decyzja - naprawić szybę czy wymienić - będzie zależała przede wszystkim od miejsca, w którym powstał odprysk. Jeżeli jest dokładnie przed nami, na linii naszego wzroku - dajmy sobie spokój z naprawą. Nawet jeżeli uda się go zmniejszyć tak, że będzie prawie niewidoczny, nasze oczy i tak będą się skupiać właśnie na nim.

Jeżeli odprysk powstał gdzieś z boku, na krawędzi pola naszego widzenia - warto pomyśleć
o jego naprawie. Zaoszczędzimy parę złotych, szyba jeszcze posłuży, a o odprysku po jakimś czasie po prostu zapomnimy.

 

mercedes   scania